Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Rozpoczął się Adwent – czas dorocznego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Jest to również czas szczególnego przygotowaniem na ostateczne przyjście Zbawiciela. W dni powszednie Adwentu o godz. 700  zapraszamy na roraty – Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny. W poniedziałki, środy i piątki szczególnie zapraszamy dzieci. Prosimy, aby przynosiły ze sobą lampiony.
 2. Jeszcze dziś, o godz. 1700 w dolnym kościele, zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 3. Również dziś o 1900, zapraszamy na Godzinę Uwielbienia – modlitwę śpiewem i adoracje Najświętszego Sakramentu.
 4. W zakrystii można zaopatrywać się w opłatki i świece Caritas.
 5. Rozpoczynamy naszą coroczną akcję charytatywną – Adwentowe Drzewko Dobroci. W tym roku wspieramy Pallotyński Dom Dziecka i parafię w Białohorii na Ukrainie oraz Pallotyński Dom Opieki we Wrzosowie. Tradycyjnie przed obrazem Jezusa Miłosiernego ustawione jest drzewko, a na nim zawieszone aniołki. Do każdego aniołka dołączona jest prośbą o konkretną pomoc. Znaleźć tam można również bombki – zabierając ją można wesprzeć działania podejmowane na rzecz dzieci i młodzieży.
 6. Przez wszystkie niedziele adwentu służba liturgiczna rozprowadza sianko na wigilijny stół, a w dziś i za tydzień schola parafialna – pierniczki. Dochód ze zbiórek przeznaczony będzie na działalność tych wspólnot.
 7. W pierwszy czwartek miesiącao godz. 1730 przed Najświętszym Sakramentem modlić się będziemy w intencji powołań i o świętość dla kapłanów. W tych samych intencjach modlić się będziemy podczas wieczornej Mszy św.
 8. W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Po każdej Mszy św. będzie możliwość przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Z racji uroczystości nie będzie obowiązywała piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 9. W sobotę swoje imieniny obchodzi nasz Ksiądz Proboszcz. Polecamy Go pamięci modlitewnej wszystkich wiernych. W intencji Księdza Proboszcza będziemy również modlić się w sobotę, podczas Mszy św. o godz. 1800.
 10. W sklepiku dostępny jest wybór kaw – dochód przeznaczony jest na misje. Mamy również wspaniałe miody. Są także kalendarze na nowy rok i oczywiście publikacje religijne.
 11. Serdecznie zapraszamy wszystkich do kawiarenki na pyszne ciasta i kawę.
 12. Wszystkim Gościom, Sympatykom kościoła i Parafianom życzymy błogosławieństwa Bożego na czas przygotowań duchowych na spotkanie Pana. Szczęść Boże!