Zmiany w funkcjonowaniu parafii

W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego i ze względu na obowiązujące wobec tego przepisy prawa państwowego oraz zgodnie z Dekretem wydanym przez naszego Ordynariusza bp. Romualda Kamińskiego:

  1. Zawieszamy wspólnie celebrowane nabożeństwa (Gorzkie Żale, Drogi Krzyżowe, Godzinki, Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego i inne).
  2. Zawieszamy także wszelkie spotkania formacyjne: kurs przedmałżeńskie, przygotowanie dzieci do I Komunii św. i młodzieży do bierzmowania, oazę, scholę, ministrantów oraz rekolekcje parafialne.
  3. Przypominamy, we wszystkich Mszach św., wraz z duchowieństwem parafialnym, posługującymi w liturgii i uczestnikami może brać udział maksymalnie 50 osób.
  4. Natomiast bez zmian pozostaje porządek Mszy św. w niedzielę i w tygodniu oraz adoracja Najświętszego Sakramentu i stały konfesjonał. Kancelaria  parafialna będzie czynna wyłącznie w środę od 1600 do 1745 oraz w sobotę od 900 do 1100.
  5. Każdego dnia o godz. 2030 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem jako duszpasterze będziemy odmawiać cząstkę różańca w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Zachęcamy aby w tym samym czasie wierni odmawiali cząstkę różańca w domach rodzinnych.
  6. Zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich Parafian i tych, którzy gromadzą się naszej świątyni o gorliwą modlitwę w intencji uproszenia Miłosierdzia Bożego dla nas, naszej Ojczyzny i świata całego, aby Dobry Bóg ustrzegł nas od zagrożenia jakie niesie epidemia koronawirusa.
  7. Na zakończenie każdej Mszy św. na klęcząco odśpiewamy suplikacje.