Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Rozpoczął się Adwent – czas dorocznego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Jest to również czas szczególnego przygotowaniem na ostateczne przyjście Zbawiciela. W dni powszednie Adwentu o godz. 700  zapraszamy na roraty – Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny. W poniedziałki, środy i piątki szczególnie zapraszamy dzieci. Prosimy, aby przynosiły ze sobą lampiony.
  2. W zakrystii można zaopatrywać się w opłatki i świece Caritas.Ofiary składane na opłatki przeznaczone są na ufundowanie repliki figury Dzieciątka Jezus, przed którą modlił się św. Wincenty Pallotti. Obrazek z tą figurą będzie można otrzymać przy nabywaniu opłatków.
  3. Rozpoczynamy naszą coroczną akcję charytatywną – Adwentowe Drzewko Dobroci. W tym roku naszą pomoc kierujemy do podopiecznych Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego prowadzonego w Otwocku przez Siostry Orionistki. Tradycyjnie przed obrazem Jezusa Miłosiernego ustawione zostanie drzewko, a na nim zawieszone aniołki. Do każdego aniołka dołączona będzie prośbą o konkretną pomoc dla podopiecznego.
  4. W czwartek, o godz. 1700, w dolnym kościele spotkanie członków Żywego Różańca.
  5. W pierwszy czwartek miesiącao godz. 1730 przed Najświętszym Sakramentem odprawimy nabożeństwo w intencji powołań i świętości kapłanów. W tych samych intencjach modlić się będziemy podczas wieczornej Mszy św.
  6. W pierwszy piątek miesiącaod godz. 900 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Sakrament pokuty i pojednania podczas każdej Mszy św. oraz od godz. 1600.
  7. W pierwszą sobotę miesiącapragniemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 1730 zapraszamy na modlitwę różańcową. O godz. 1800 odprawiona zostanie Msza św., a bezpośrednio po niej modlitwa wynagradzająca i medytacja.
  8. W przyszłą niedzielę o 1900 zapraszamy na Godzinę Uwielbienia – modlitwę śpiewem i adorację Najświętszego Sakramentu.
  9. Wszystkim Gościom, Sympatykom kościoła i Parafianom życzymy błogosławieństwa Bożego na czas przygotowań duchowych na spotkanie Pana. Szczęść Boże!