Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Rozpoczynamy przygotowania do I Komunii św. dla uczniów klas trzecich. Do końca września w kancelarii przyjmujemy zgłoszenia dzieci, które będą przygotowywać się i przyjmą I Komunię św. w tutejszym kościele. Przy zapisie należy złożyć świadectwo Chrztu świętego, o ile dziecko nie było ochrzczone w naszym kościele oraz pozwolenie od proboszcza własnej parafii, jeżeli dziecko mieszka poza tutejszą parafią.
  2. Rozpoczynamy również zapisy kandydatów do sakramentu bierzmowania. Uczniowie klas ósmych szkół podstawowych i klas trzecich gimnazjów oraz starsi, którzy jeszcze nie rozpoczęli przygotowania do przyjęcia tego sakramentu, zgłaszają się do kancelarii ze świadectwem Chrztu św., zaświadczeniem od katechety o uczęszczaniu na lekcje religii, a jeśli nie mieszkają w naszej parafii również z pozwoleniem od własnego księdza proboszcza. Zapisy trwają do końca września. Informujemy również, że przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania trwa dwa lata.
  3. W środę, 3 października rozpoczyna się w naszej parafii jesienna seria katechez przygotowujących do sakramentu małżeństwa. Spotkania odbywać się będą przez kolejnych dziesięć tygodni. Zainteresowani spotykają się w holu domu rekolekcyjnego o godz. 1900.
  4. Zapraszamy dzieci, które chciałyby przyłączyć się do Oazy, czyli Ruchu Światło – Życie. Szczegółowych informacji udziela w zakrystii ks. Marcin.
  5. Chłopców, którzy chcieliby zostać z ministrantami zapraszamy po bliższe informacje do ks. Dariusza.
  6. Już dziś przypominamy, że przez cały październik modlić się będziemy podczas nabożeństw różańcowych codziennie o godz. 1730. Dzieci na różaniec zapraszamy w październiku w poniedziałki, środy i piątki o godz. 1630.
  7. Dziś z okazji odpustu w Parafii Św. Wincentego à Paulo ksiądz proboszcz zaprasza na Jarmark Św. Wincentego. Początek o godz. 1400. Szczegóły na plakacie przy głównej bramie.
  8. Niech Pan Bóg obficie błogosławi wszystkim Gościom i Parafianom. Szczęść Boże!