Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, a jednocześnie święto patronalne naszej parafii – odpust.O godz. 1230 odprawiona zostanie uroczysta Msza św. odpustową z procesją. Przez cały dzieńSłowo Boże głosi ks. Maciej Miętek – kanclerz kurii diecezjalnej. Za tę posługę serdecznie dziękujemy i polecamy ks. Macieja pamięci modlitewnej wiernych.
 2. Zapraszamy na festyn z okazji święta parafii. Początek – o godz. 1500. Zaplanowaliśmy wiele atrakcji, a wśród nich:
  • loteria fantowa, która pracę rozpoczyna już o godz. 930;
  • kawiarenka (ciasta na wynos również od godz. 930), grill, popcorn;
  • stoisko profilaktyki, stoisko misyjne, stoisko KLH, fotobudka, gry i zabawy oraz konkurs wokalny dla dzieci, strzelnica i gry sprawnościowe;
  • o 1900 rozpocznie się Godzina Uwielbienia.
  • nasze świętowanie zakończymy o godz. 2100 rozlosowaniem głównych nagród loterii fantowej. Uwaga! Każdy, kto kupi los loterii fantowej, albo wyda w kawiarence lub grillu kwotę co najmniej 10 zł – otrzyma los, który weźmie udział losowaniu nagród głównych.
 3. Jutro – Święto N.M.P. Matki Kościoła. Tradycyjnie po wieczornej Mszy św. udamy się z pielgrzymką do Matki Bożej Swojczowskiej – patronki naszego miasta, której wizerunek czczony jest w kościele św. Wincentego à Paulo. Warto przypomnieć, że w tym roku przypada 25. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Swojczowskiej.
 4. Do środy włącznie zapraszamy o godz. 1730 na nabożeństwa majowe, a od czwartku na nabożeństwa czerwcowe ze śpiewem Litanii do Najśw. Serca Pana Jezusa.
 5. W czwartek obchodzić będziemy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca. Podczas wieczornej Mszy św. modlić się będziemy o liczne i święte powołania kapłańskie.
 6. W pierwszy piątek miesiącaod godz. 900 udamy się do chorych z posługa sakramentalną. Od godz. 1600 – sakrament pokuty i pojednania.
 7. W pierwszą sobotę miesiącabędziemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi wszystkie grzechy: o godz. 1730 – różaniec, o 1800 – Msza św., a po niej modlitwa wynagradzająca i medytacja.
 8. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Tego dnia kazania będzie głosił ks. Jarosław Olszewski SAC z Żytomierza na Ukrainie. Po Mszach św. będzie zbierał ofiary przeznaczone na pomoc mieszkańcom swojej parafii. Przypominamy również, że tego dnia kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
 9. Wszystkim Gościom, Sympatykom kościoła i Parafianom życzymy obfitości darów Ducha Świętego. Szczęść Boże!