Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Przez cały Wielki Post rozważamy tajemnice męki i śmierci Chrystusa. W każdy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 1630 dla dzieci, ok. godz. 830 i o godz. 1715 dla dorosłych oraz o 2000 dla młodzieży. W każdą niedzielę o godz. 1715 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniami pasyjnymi.
 2. Zachęcamy również do składania w zakrystii ofiar na kwiaty do Bożego Grobu.
 3. Wśród wielu wyrzeczeń wielkopostnych można ofiarować swój dar abstynencji. Parafialna księga trzeźwości jest wyłożona przed obrazem Matki Bożej. W tym samym miejscu znajduje się księga wyrzeczeń dzieci i młodzieży.
 4. Na stoliku przy wyjściu wyłożone są „skarbonki miłosierdzia” przygotowane przez Caritas, które można zabrać do domu i przez okres Wielkiego Postu odkładać do nich swoją jałmużnę wielkopostną. Szczegóły akcji są podane na ulotkach.
 5. Rozpoczęła się seria katechez przygotowujących do sakramentu małżeństwa. Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek, o godz. 1900, w sali przy kawiarence. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy!
 6. Również w poniedziałek, po wieczornej Mszy św., zapraszamy na projekcję filmu „Oblicze Jezusa”. Film będzie można obejrzeć w sali przy kawiarence. Po filmie – możliwość spotkania z twórcami dokumentu i aktorami.
 7. W środę, podczas wieczornej Mszy św., modlić się będziemy o łaskę uzdrowienia duchowego i fizycznego. Po Mszy św. – adoracja Najświętszego Sakramentu.
 8. W przyszła niedzielę zapraszamy na koncert wielkopostny „O Crux Ave” w wykonaniu chóru kameralnego Ab Imo Pectore. Koncert rozpocznie się o godz. 1900.
 9. Proponujemy rozliczenie podatkowe i bezpłatne wypeł­nienie dru­ków PIT w zamian za oddanie 1,5% swojego podatku na rzecz Pallo­tyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti. Zgro­madzone w ten sposób fundusze zostaną przezna­czo­ne na dzieła charytatywne prowadzone przez naszą parafię. Doku­menty do roz­liczenia wraz z podanym numerem telefonu można zostawiać codziennie na furcie. 1,5% podatku można również prze­kazać podczas samodzielnego rozliczenia. Szczegółowe informacje na ulotkach.
 10. W sklepiku do nabycia są książeczki z rozważaniami na każdy dzień Wielkiego Postu i Triduum Paschalnego – „Czterdzieści dni z Bogiem”, a dla dzieci kolorowanki o tematyce wielkopostnej. Ponadto dostępny jest wybór kaw ziarnistych – dochód przeznaczony jest na misje.
 11. Zapraszamy do kawiarenki na pyszne ciasta i kawę.
 12. Wszystkim Gościom, Sympatykom kościoła i Parafianom życzymy wielu łask Bożych. Szczęść Boże!