Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Jeszcze dziś o 1900 zapraszamy na Godzinę Uwielbienia – modlitwę śpiewem i adorację Najświętszego Sakramentu.
 2. Dziś przed kościołem Towarzystwo Opieki Paliatywnej organizuje kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez dzieci. Dochód zostanie przeznaczony na zakup prezentów świątecznych dla dzieci osieroconych przez pacjentów oraz na drobne upominki dla podopiecznych Hospicjum Domowego „Empatia”.
 3. Natomiast dziś i za tydzień, po Mszach św. o godz. 930, 1100, 1800 i 2000, kiermasz własnoręcznie wykonanych kartek świątecznych i bogato zdobionych pierników organizuje nasz parafialna schola.
 4. W dni powszednie Adwentu o godz. 700  zapraszamy na roraty – Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny. W poniedziałki, środy i piątki szczególnie zapraszamy dzieci. Prosimy, aby przynosiły ze sobą lampiony.
 5. W środę obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Po każdej Mszy św. będzie możliwość przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. O 1200 zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Godziny Świętej.
 6. W zakrystii można zaopatrywać się w opłatki, świece Caritas, a przy wyjściu z kościoła ministranci rozprowadzają sianko na wigilijny stół.
 7. Trwa nasza coroczną akcję charytatywną – Adwentowe Drzewko Dobroci. W tym roku skierowana jest przede wszystkim do podopiecznych domu opieki prowadzonego przez księży pallotynów we Wrzosowie. Przed obrazem Jezusa Miłosiernego ustawione zostało drzewko, a na nim zawieszone aniołki. Do każdego aniołka dołączona jest prośba o konkretną pomoc dla podopiecznego.
 8. W sobotę, podczas Mszy św. o godz. 1800, modlić się będziemy o łaski Ducha Świętego, w szczególności o łaskę uzdrowienia, za wstawiennictwem św. Gemmy Galgani i bł. Heleny Guerry.
 9. W przyszła niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Rekolekcje będzie głosił ks. Sławomir Radulski SAC, ojciec duchowny z Wyższego Seminarium Duchownego w Ołtarzewie. W niedzielę nauki rekolekcyjne podczas każdej Mszy św. Od poniedziałku do środy nauki podczas Mszy świętych o godz. 800, 1800 i 2000. Spowiedź podczas każdej Mszy św. oraz w dni powszednie od godz. 1600.
 10. W dniach od 29 stycznia do 5 lutego organizujemy zimowisko w Zakopanem z jazdą na nartach dla dzieci i młodzieży. Szczegółowe informacje do pobrania w zakrystii.
 11. Chór MeloDeus zaprasza na warsztaty wokalne, osoby które chcą rozwijać pasję do oddawania chwały Bogu poprzez śpiew accapella.  Tematyką warsztatów będą pieśni adwentowe. Warsztaty poprowadzą Lidia Pospieszalska i Anna Szaja. Warsztaty odbędą się w naszej parafii w dniach 10–12 grudnia. Warsztaty sfinansowane są z projektu „Łączy nas Kultura”. Zapisy w zakrystii. Zwieńczeniem warsztatów będzie oprawa muzyczna Mszy św. w niedzielę, 12 grudnia, o godz. 12.30 i adwentowa koncert o godz. 13.30. Serdecznie zapraszamy!
 12. Wszystkim Gościom, Sympatykom kościoła i Parafianom życzymy błogosławieństwa Bożego na czas przygotowań duchowych na spotkanie Pana. Szczęść Boże!