Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dziś po Mszach św. zbierane są fundusze na pomoc w opłaceniu obiadów szkolnych dla uczniów pochodzących ze słabiej sytuowanych rodzin. Wszystkim serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!
  2. W środę obchodzić będziemy Święto Św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, a w sobotę Święto Św. Mateusza, ewangelisty.
  3. W czwartek zapraszamy na modlitwy wstawiennicze o łaskę uzdrowienia duchowego i fizycznego. Modlitwy rozpoczną się Mszą św. o godz. 1800.
  4. W przyszłą niedzielę, o godz. 1230 odprawiona zostanie Msza św. w intencji poległych i pomordowanych na Wschodzie. Po Mszy św. – uroczystości patriotyczne przy pomniku katyńskim przed naszym kościołem.
  5. Rozpoczynamy przygotowania do I Komunii św. dla uczniów klas trzecich. Do końca września w kancelarii przyjmujemy zgłoszenia dzieci, które będą przygotowywać się i przyjmą I Komunię św. w tutejszym kościele. Dotyczy to również dzieci zamieszkałych w naszej parafii. Przy zapisie należy złożyć świadectwo Chrztu świętego, o ile dziecko nie było ochrzczone w naszym kościele oraz pozwolenie od proboszcza własnej parafii, jeżeli dziecko mieszka poza tutejszą parafią.
  6. Trwa jeszcze akcja „Makulatura na misje”. Jeszcze w tym tygodniu można przynosić zebrana makulaturę i wrzucać do kontenera podstawionego na parkingu od strony ul. Prusa. Dochód przeznaczony jest na pomoc misjom.
  7. Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego. Szczęść Boże!